LošeNajbolje
petak, 14 septembar 2018 15:59

Sonćanske mažoretkinje

ostvarile istorijski uspeh

Sonćanske mažoretkinje ostvarile su istorijski uspeh na nedavno održanom 20. Evropskom prvenstvu u mažoret plesu, koje se po prvi put održalo u Srbiji, tačnije u Sokobanji.

Mažoretkinje iz Kulturno umetničkog društva "Mažoret" iz Sonte takmičilie su se u 4 kategorije i ostvarile odlične rezultate.

Prvo zlato, u kategoriji "Solo mace kadeti", osvojila je Sara Butković.  Drugo po redu zlato, otišlo je u ruke dve članice ovog društva koje su u konkurenciji od 7 ekipa osvojile zlatnu medalju i ponele laskavu titulu "Evropskih prvakinja u kategoriji duo kadeti štap".

Kada je u pitanju formacijski deo, i onaj najzahtevniji deo takmičenja, Sonćanske mažoretkinje osvojile su 1 srebno i 1 bronzu.

Viceprvakinje su u kategoriji "Formacije mace kadeti", i nešto što se prvi put desilo u istoriji KUD-a "Mažoret" osvojile su treće mestou kategoriji "Formacije štap - kadeti".