utorak, 11 februar 2014 16:27

МИЛАНА ЈАКШИЋ

ОСВОЈИЛА БРОНЗУ

НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ У КАРАТЕУ

Милана Јакшић такмичарка карате клуба ’’Сомборац’’ је као чланица репрезентације Србије на Европском првенству у Португалу освојила бронзану медаљу у дисциплини извођења ката појединачно у категорији млађих сениорки узраста од 18. до 21. године.

До медаље је Милана дошла после 4 победе. У четвртфиналном мечу  сомборка је претрпела једини пораз и то од шпанске репрезентативке Морате, која је на крају освојила шампионску титулу. Селектор ката тима Србије Петар Косановић је изузетно задовољан наступом Милане Јакшић пред којом је светла будућност у сениорској категорији.

Карате репрезентација Србије је од 7 до 9.фебруара на 41.Европском првенству у Лисабону представљало 29 такмичара – 23 у спортској борби и 6 у извођењу ката. Освојено  је четири медаље: једну златна и три бронзане и у свеукупном пласману заузето  11. место.

На такмичењу је учествовало је 856 такмичара из 46 држава узраста од 14. до 21. године који су се  борили за одличја у спортској борби појединачно,  а у извођењу ката појединачно и екипно по WКФ правилима.