utorak, 06 oktobar 2015 15:09

Сомборске каратискиње

освајају медаље у

репрезентативном дресу

У склопу припрема за предстојеће Светско  и Балканско првенство за кадете , јуниоре и млађе сениоре , репрезентација Србије имала је проверу тренутне форме у Ријеци у Републици Хрватској на 15. Интернационалном турниру ’’Croatia Open’’. Поред такмичара из Хрватске, и репрезентације Србије на овом изузетно квалитетном турниру наступили су такмичари и из Италије, Француске, Словачке, Аустрије , Мађарске , Бугарске , Словеније и Македоније. Такмичење се одвијало у свим дисциплинама спортског каратеа Светске карате федерације у категоријама од кадета до сениора.

Репрезентација Србије, коју је водио селектор репрезентације Србије сомборац Петар Косановић, освојила је укупно 6 медаља , 5 златних и 1 бронзану. Овом  успеху репрезентације  су допринели и такмичари карате клуба ’’Сомборац’’ који су освојили 2 злата. Златну медаљу освојио је сениорски ката тим у чијем саставу су наступиле  Јелена Лековић и Вања Савески .У појединачној конкуренцији сениорка Милана Јакшић заузела је убедљиво прво место. У полуфиналу Милана је успела да савлада и италијанку Теријану Онофрио , прошлогодишњу јуниорску првакињу Европе.

Иако је остала без медаље, одличан наступ имала је и кадеткиња ’’Сомборца’’ Ана Дучић . Ана се са три победе морала задовољити 5.местом.