LošeNajbolje
utorak, 26 septembar 2017 14:18

КК "Сомборац" на Купу и

Првенству Војводине

На овом првом званичном такмичењу у новој сезони, карате клуб „Сомборац“ освојио је 6 медаља: 2 златне, 3 сребрне и 1 бронзану.

Најсјајније одличје и шампионску титулу освојио је млађи сениор  Дејан Кемер, као и јуниор Алекса Човић. Вицешампионску титулу и сребрну медаљу у појединачним наступима освојиле су јуниорка Ана Дучић и кадеткиња Ања Воркапић. У екипним наступима сребрно одличје припало је кадетско-јуниорском женском ката тиму у саставу: Ана Дучић, Ања Воркапић и Драгана Миличевић. Бронзану медаљу освојио је јуниор Милош Миланковић. Карате клуб „Сомборац“ заузео је у укупном пласману у извођењу ката 1.место.Сви такмичари карате клуба „Сомборац“ остварили су право наступа на државном првенству.

И млађа селекција карате клуба „Сомборац“ успешно је отпочела нову такмичарску сезону. Протеклог викенда у Инђији, у организацији Карате савеза Војводине, одржан је Куп Војводине за полетарце, пионире и наде. Освојено је 6  медаља у дисциплини извођења ката појединачно: 3 златне и 3 сребрне. Најуспешније су биле Тамара Миличевић, Дајана Антић и Кристина Косановић, које су у својим категоријама освојиле златне медаље. Сребрне медаље освојили су Душан Савић, Вијолета Беретић и Кристина Коловић. Сви освајачи медаља стекли су право учешћа на Купу Србије, који ће бити одржан 5.новембра.