utorak, 10 jul 2018 14:13

Nemanja Bukalov

šampion Vojvodine

Takmičari Plivačkog kluba "Feniks" Sombor imali su uspešnu nedelju.

Nemanja Bukalov je osvojio titulu šampiona Vojvodine na 200m kraul sa novim ličnim rekordom 2 minuta 5 sekundi i 9 stotinki. Ta trka mu je donela i vice šampionsku titulu u apsultnoj kategoriji. Na Prvenstvu Vojvodine održanom u Subotici Nemanja je osvojio i treće mesto na 50m leđno. Od “feniksovaca” u Subotici su plivali i Patricia Repman,  Sonja Bogišić, Barbara Repman, Aleksa Duduković i Miljan Merkl.

Plivači „Feniksa“ bili su uspešni i na tradicinalnom plivačkom maratonu u Apatinu koji organizovan u okviru „Apatinskih ribarskih večeri“. Aleksa Duduković je u trci na 1000 m u konkurenciji 74 plivača bio prvi i osvojio pehar „Pobednika maratona“. Aleksa se takmičio i u trci na 3 kilometra, i bio 2. u svojoj kategoriji a 3. u apsolutnoj kategoriji. U istoj trci u konkurenciji  žena, Sonja Bogišić je bila 3. apsolutno, a 2. u svojoj kategoriji.