“Somborelektro” ispao

iz takmičenja u

osmini Kupa Vojvodine

Video prilog

Muški rukometni klub “Somborelektro” је u osmini Kupa Vojvodine igrao u sredu u Somboru protiv superligaša  “Kikinda Grindex” i izgubio sa 26 : 43 ( 13 : 18).

Mlada somborska ekipa hrabro je započela susret sa ekipom iz Kikinde koja se takmiči u Superligi Srbije. Do 20 minuta, uz gromoglasno navijanje publike, somborski rukometaši su igrali brzo i efikasno. Kažnjavali su svaku grešku protivnika i odličnom odbranom i efikasnim napadom držali meč pod kontrolom i imali gol ili dva, više na semaforu. U finišu prvog poluvremena se videlo da somborcima ponestaje snage, a uz to je došlo i do nekoliko promašenih zicera. “Somborelektro” je i fizički i psihički posustao, a “Kikinda” je preokrenula rezultat i otišla na poluvreme sa solidnom prednošću od 5 golova. Posle odmora iako bodreni navijanjem publike, somborska ekipa nije ponovila igru sa početka utakmice. Protivnik je uvideo da sa ovom mladom ekipom nema šale i ubacio u petu brzinu i poveo sa više od 10 golova razlike. To je bio signal za domaćeg trenera Milana Miskina da u igru uvede najmlađe igrača da stiču iskustvo u megdanu sa ovakvim jačim i iskusnijim protivnikom.

Na kraju meča porazgovarali smo sa kapitenom gostujuće ekipe.

Najborbeniji na utakmici u redovima somborske ekipe bio je Žarko Miskin.

Vatreno navijanje publike nije prestajalo nijednog momenta, i obe ekipe su ispraćene apluzima za igru koju su prikazale na terenu. “Kikinda Grindex” nastavlja takmičenje u Kupu Vojvodine i SuperLigi Srbije, a “Somborelektro” da pravi ekipu za budućnost, koja će jednog dana dovoditi još ovakvih ekipa u Sombor.