Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje
ponedeljak, 11 oktobar 2010 20:24

УСПЕШАН НАСТУП СОМБОРСКИХ МЛАДИХ КАРАТИСТА НА “МАВАШИ” КУПУ

Дејана Радојевић каратисткиња Карате клуба " Раванград" је освојила прво место у спортским борбама на Карате купу "Мавасхи" у Футогу.

Поред Дејане одличан наступ имали су и остали чланови сомборског карате клуба. Друга места су освојили у својим категоријама Милан Марковић, Дамјан Кусонић и Ђорђе Симић Јуниор. Трећи у својој конкуренцији су били Лука Илић Јуниор и Исидора Миличевић. Запажене резултате су постигли још и Јован Мастиловић, Александар Дракулић и кадетско-јуноирска екипа у спортским борбама у саставу.

Тренер Славко Вуковић је изузетно задовољан наступом свих својих каратиста пред наступајуће првенство Војводине и Србије за кадете и јуниоре.
На истом турниру учествовала је и млађа такмичарска екипа карате клуба ’’Сомборац’’ . Освојене су три медаље, једна златна и две сребрне. Дејан Кемер је у категорији пионира заузео убедљиво прво место, док су Ана Дучић  и Војин Пејић у категорији нада освојили бронзане медаље.

Карате куп "Маваши" организовао је Карате савез Војводине и Карате клуб "Маваши" Нови Сад - Футог. Учествовало је преко 450 такмичара из БиХ , Хрватске, Мадјарске и Србије у катама и борбама.