Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje
četvrtak, 06 decembar 2018 16:02

PK "Polet" - 21 medalja u Baji

Plivači somborskog kluba “Polet” imali su uspešan nastup na Međunarodnom plivačkom mitingu “Halaszle kupa” u Baji. Šesnaest takmičara mlađe takmičarske grupe ili “Mlade somborske nade” osvojili su ukupno 21 medalju.

Najuspešniji je bio Matija Rađenović, koji  je ovom prilikom oborio još jedan nacionalni rekord za dečake do 12 godina, u malim bazenima u disciplini 100m prsno sa vremenom 1 minut 12 sekundi i 23 sekunde . Matija je u Baji ukupno osvojio ukupno 7 medalja - 2 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane .

Medalje su osvajali još, Dunja Šijak 3 zlatne medalje, Milana Ilibašić 1 zlatnu i 2  bronze, Marko Vukmirović je osvojio srebro i bronzu, Sara Rkman je osvojila 2 bronze, a Srđan Banda, Lana Kucurski , Zsofia Varga i Filip Redžić po jednu bronzu.

Grupu  somborskog kluba na takmičenju su predvodili treneri Zoran Vukelić i Nataša Banjanin.