ponedeljak, 21 januar 2019 15:33

Srbija 3. na Kupu nacija

u boksu za žene

video prilog

Reprezentacija Srbija je sa dve zlatne i jednom srebrnom medaljom zauzela 3.mesto na 8. Kupu nacija u boksu za žene.

Za veliki uspeh naše reprezentacije zaslužne su Jelena Zekić, Milena Matović i Anđela Marković. Od tri srpske reprezentativke dve su se borile u finalu u kategoriji do 57 kg. U srpskom finalu, zlatnu medalju odlukom sudija osvojila je Jelena Zekić, a srebrnu Anđela Marković. U kategoriji 81 kg Milena Matović je savladala devojku iz Litvanije i uz zlatnu medalju osvojila i pehar za najbolju srpsku reprezentativku.

Prvo i drugo mesto su osvojile očekivano reprezentacije Kazahstana i Rusije. Kazahstan je pored prvog mesta u elit seniorskoj konkurenciji dobio pehar i za najuspešniju reprezentaciju.

Medalje najboljima su u pauzi mečeva dodeljivali Jovan Panić, direktor turnira, Bono Bošnjak, predsednik Bokserskog savez Hrvatske, kao i Antonija Nađ Kosanović, gradska većnica za sport  i Stojan Knežević, trener Bokserskog kluba “Sombor”.

Grad Sombor i Bokserski klub “Sombor” su još jednom opravdali poverenje Bokserskog saveza Srbije, da se  jedan ovako jak turnir svetskog nivoa održi u Somboru. Turnir je bio uvertira reprezentacijama pred kvalifikacije za olimpijski turnir i završen je sa rečima “vidimo se sledeće godine u Somboru”.