“Radnički 1912” obezbedio

prvo mesto u

Vojvođanskoj ligi Sever

video prilog

U 26. kolu Vojvođanske lige Sever u fudbalu “Radnički 1912” je bio domaćin ekipi “Budućnost”  Mladenovo i pobedio rezultatom 4 : 0. Ovim bodovima “Radnički 1912” je i matematički postao prvak jer 4 kola pre kraja ima 12 bodova prednosti ispred drugoplasirane “Sloge”, što znači da se ekipa sledeće sezone takmiči u višem rangu tj. Srpskoj ligi.

Utakmica protiv ekipe iz Mladenova, protekla je uglavnom na polovini gostiju. Svesni situacije da ovom utakmicom odlučuju o cilju koji je postavljen  na početku sezonu, somborski fudbaleri su maksimalno pristupili zadatku i pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Golovima Cvetkovića u 12 minutu prvog poluvremena, Furtule u 39 minutu i Kneževića u 41 minutu, jasno je bilo da se gost neće naigrati fudbala u Somboru. Drugo poluvreme je bilo malo manje zanimljivo I gosti su imali više loptu u nogama ali nisu stigli do mreže domaćina. Tačku na ovu utakmicu dao je Furtula još jednim golom u 65 minutu.

( izjave sa konferencije…. Nemanja Žigić, Milan Bogunović i Nikola Furtula )

U isto vreme u Čonoplji se  igrao komšijski derbi između “Sloge” i “Radničkog” i završen je pobedom “Sloge”  3 : 1.. Sledeće 27.kolo “Radnički 1912” ide u Adorjan, “Sloga” u Odžake a “Radnički” je domaćin “Tavankutu”.