LošeNajbolje
utorak, 09 jul 2019 17:06

Katarina Blažev i Leona Banić

5. na Svetu

Katarina Blažev i Leona Banić su osvojenim petim mestom bile najuspešniji srpski takmičari na Svetskom prvenstvu u krosmintonu, održanom protekle nedelje u Budimpešti.

Katarina je u kategoriji devojčica do 12 godina zaustavljena od strane takmičarke iz Sloveniije,  a od Leone u kategoriji devojčica do 14 godina u četvrtfinalu je bila bolj takmičarka iz Češke.

Podsetimo, kompletnu reprezentaciju Srbije na ovom takmičenju činili su članovi Spiderbadminton kluba „Speeder“ iz Sombora. Srbiju su predstavljali još Branislav Banić u kategoriji dečaka do 12 godina, u ženskoj juniorskoj kategoriji Jelena Janković i Gorana Radmilo. Od seniora i veterana su nastupili Alida i Boris Jerković u mešovitim parovima, kao i Gligorije Gluhović, Željko Banić, Vladimir Blanuša i Slobodan Jerković u veteranskim parovima.

Najbolji srpski igrač Boris Jerković je sjajno odigrao u singlu seniora grupnu fazu, ostvario je tri pobede i bez izgubljenog seta pobedio je takmičare iz Nemačke, Letonije i Japana. U prvom kolu naredne faze takmičenja je priredio jedno od iznenađenja turnira i savladao Nemca Kaatza, devetog igrača sa svetske rang liste i prvaka sveta u kategoriji parova. U narednom kolu izgubio je od drugog nosioca, trostrukog prvaka sveta Šveđanina Hjalmarsona koji je u nastavku turnira osvojio svoju četvrtu titulu prvaka sveta.

Na petom Svetskom prvenstvu nastupilo je 524 takmičara iz 24 zemlje,  sa pet kontinenata.