ponedeljak, 05 avgust 2019 14:58

Somborski

sportski klub "Polet"

osvojio 12 medalja

Somborski sportski klub "Polet" osvojio je 12 medalja na letnjem pojedinačnom i ekipnom Prvenstvu Srbije za juniore i u apsolutnoj kategoriji, koje je održano proteklog vikenda u Kragujevcu.

Somborski klub je predstavljalo 4 takmičara: Danica Gazdić, Aleksa Rađenović,  Marko Kolović i Nemanja Bukalov. Najviše medalja i to 5 osvojio je Aleksa,  u disciplini 200m leđno osvojio je bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji i zlatnu u kategoriji starijih juniora, u disciplini 100m leđno osvojio je zlatnu medalju, na 50m delfin srebrnu i na 50m leđno bronzanu medalju, sve u kategoriji starijih juniora.

Nemanja je u kategoriji mlađih juniora osvojio zlatnu medalju na 100m leđno, srebrne medalje na 200m leđno i 50m leđno i bronzanu medalju na 200m mešovito.

Marko je u kategoriji starijih juniora osvojio zlatnu medalju na 200m prsno, srebrnu na 100m prsno i bronzanu na 200m mešovito.  U Kragujevcu je učestvovalo 312 takmičara iz 41 plivačkog kluba.