ponedeljak, 04 novembar 2019 16:07

”Radnički 1912”  1

“Bratstvo 1946”  1

video prilog

U 12.kolu fudbalske Srpske lige Vojvodina ”Radnički 1912” je u Somboru igrao 1 : 1 sa ekipom “Bratstvo 1946” iz Prigrevice. Strelci Matijević u 24.minutu iz jedanaestarca za domaće i Zečević u 54 minutu za goste.

Somborska publika je videla borbenu utakmicu ali bez puno šansi. “Somborci” i “Prigrevčani” su igrali uglavnom po sredini terena sa puno nervoze u kojoj je prednjačila  gostujuća ekipa.  Polovinom prvog dela Knežević je levom stranom, ušao u kazneni prostor a igrač gostiju oštro staruje i glavni sudija pokazuje opravdano  na jedanaesterac. Epilog ovog starta su tri žuta kartona gostujućim igračima zbog nesportskog ponašanja a dobili su ih Vejnović, Bulatović i Šveljo, kao i crveni karton fizioterapeutu Strahinji Tesliću. Matijević je bio precizan i “Radnički 1912” je poveo sa 1 : 0. Do kraja prvog dela utakmice se ništa nije promenilo kod domaćih a kod gostiju nervoza kulminira opravdanim isključenjem Resanovića nekoliko minuta predk kraj poluvremena.

U drugom delu domaći iako imaju igrača više i dalje ne povezani i u grču dok gosti iskoristili prvu pravu priliku i odličan centaršut sa desne strane Zečević realizuje udarcem glavom pod prečku Lebovića i izjednačuje rezultat. Od tada pa do isteka 90. minuta viđen je malo bolji fudbal i nekoliko polušansi, ali se rezultat nije promenio. Podelom bodova je više zadovoljan gost a ekipa Ivana Gvozdenovića sa obzirom na prikazanu igru takođe se mora zadovoljiti ovim bodom.

Somborska ekipa je ostala 4. na tabeli sa 20 bodova, a do kraja prvog dela prvenstva očekuju je 2 gostovanja i jedan susret pred domaćom publikom.