utorak, 02 maj 2017 12:50

Милица Салкановић

првак Србије

видео прилог

У организацији Кик бокс савеза Србије, Кик бокс клуба „Кобра”, Спортског савеза града Сомбора и града Сомбора одржано је Првенство Србије у кик боксу у дисциплинама: Low kick Б-класа и Kick light contact за кадете и јуниоре.Ово је било први пут да се организује Првенство Србије у кик боксу у Сомбору и званичано га је отворила градоначелница Сомбора. На три борилишта у Градској хали у Сомбору наступило је преко 40 клубова са више од 200 такмичара.

Најбољи клуб на државном првенству био је Кик бокс клуб „Ниш“. Нишлије су  освојиле 14 медаља (6 з.,3 с. и 5 б.) у збирном пласману и за обе дисциплине добиле пехар као најбољи клуб, а Милан Рељић, забележивши  4 победе у једном дану, проглашен је за најбољег јуниора. Други по медаљама је био КБК“Победник” Београд са 13 медаља (7 з.,3 с.  и 3 б.) и пехаром за најбољег кадета Србије, који је добио Урош Шмигић.

Част домаћина на такмичењу је одбранила Милица Салкановић, која је освојила 1. место у категорији кадета – 65 кг. Можда је очекиван бољи учинак домаћих такмичара, али стечено је значајно искуство које ће свакако користити у будућности овим младим спортистима.