utorak, 16 maj 2017 14:45

KK "Сомборац" - 5 медаља

на Купу Србије и 6 медаља

на турниру Дунав Куп

У недељу, 14.маја, у Беочину је одржан интернационални карате турнир Дунав Куп - Нови Сад Опен. На овом турниру за карате клуб “Сомборац” наступило је 10 такмичара. Освојено је укупно 6 медаља у катама: 1 златна, 3  сребрне и 2 бронзане. Златну медаљу освојила је пионирка Ана Ђуран. Сребрне медаље освојили су Душан Савић, Петар Рукавина и Кристина Косановић, а бронзане медаље Јован Блануша и Јована Миличевић.

На Купу Србије за кадете, јуниоре, млађе сениоре и сениоре такмичари карате клуба “Сомборац” забележили су још један изузетан резултат.

Са освојених 5 медаља у дисциплини извођења ката: 2 златне, 1 сребрну и 2 бронзане, понели су титулу најуспешнијег клуба у Србији у катама.Најуспешнија у појединачној конкуренцији била је Ања Воркапић која се у категорији кадеткиња окитила шампионском титулом. Кадетско-јуниорски ката тим у саставу: Ана Дучић, Ања Воркапић и Драгана Миличевић је такође освојио златну медаљу.У категорији сениорки појединачно сребрном медаљом окитила се Вања Савески. У категорији млађих сениора Дејан Кемер је заузео треће место, а у категорији јуниорки Ана Дучић је освојила бронзану медаљу.